פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

עץ פלדה או אלומיניום: איזה הכי מתאים לפרגולה שלכם?

חושבים על שיפור המרחב החיצוני שלכם על ידי בניית פרגולה? הוספת פרגולה לגינה שלכם היא דרך מעולה להרחיב את מרחב המחייה. כשחם בחוץ בצורה בלתי נסבלת, צל הופך לדבר עליון. כמו כן, כשיורד גשם, בלי מכסה, ישיבה בחוץ היא לא בדיוק מושכת.

אבל פרגולות הן יותר מרק דרך להגן עלינו ממזג האוויר. הקדשת תשומת לב למה שמעל יכול לעזור לכם להגדיר את המרחב ולשפר את האטמוספרה. זה גם יכול לעזור ליצור פרטיות מהעיניים של השכנים שלכם במרחבים כמו אזור בידור בחוץ או בריכות שחייה.

פרגולות באות במספר חומרים, גדלים וצורות ויכולות להיות חצי-סגורות, תלוי בצרכים ובמרחב. כאן אנחנו נסתכל על כמה מהסוגים והכיסויים הפופולריים ביותר של פרגולות ועל היתרונות והחסרונות שלהם.

החוזק והעמידות של פלדה הן בלתי מעורערות

פלדה היא תמיד הבחירה הראשונה כשאתם חושבים על יציבות וחיים ארוכים. פלדה מטופלת משמשת באופן נפוץ כדי להכין את המבנה הבסיסי של הפרגולה. למרות שפלדה מטופלת מביאה נוחות רבה, היא יקרה יותר מהאלטרנטיבות.

בנוסף, אתם תמיד צריכים לצפות לקורוזיה וחלודה. זה תמיד יותר טוב לצפות אותה עם 100% אבץ או צבע אבץ-אלומיניום. מבקרים לא סגורים על השימוש בפלדה משום שאין לה את המראה הטבעי. אמנם, במספר מקרים זה הפתרון האידיאלי.

אלומיניום

אלומיניום היא בחירה פופולריות משום שהוא קל ולא דורשת הרבה תחזוקה. פרגולות אלומיניום מתאימות למיקומים חופיים. לאור הקלות שלו, פרגולות אלומיניום נוטות להיות מועדפות באזור כמו מרפסות איפה שהמשקל צריך להיות מינימלי.

פרגולות אלומיניום צריכות להיות מוכנות באופן אישי או שאפשר להזמין אותן בערכות מוכנות מראש שאפשר להתקין בעצמכם. אחד החסרונות של מסגרת כל כך קלה הן שפרגולות אלומיניום יכולות להתעקם בקלות או לעוף ברוחות חזקות.

עץ

איפה שכיסוי מלא לא נדרש, קרשיo nעץ יכולים להיות מקור צל אפקטיבי ופתרון לפרטיות. כשהם עשויים מאותו עץ כמו המבנה אפשר לגמר את הקורות למראה טבעי או לצבוע אותם כדי להתאים לשאר הארכיטקטורה.

אפשר לסדר את הקורות קרוב אחת לשנייה בשביל צל מקסימלי או רחוקות אחת מהשנייה בשביל אור מעומעם. אפשר להציב חוטים לאורך הקורות בשביל צמחייה או שאפשר לחבר את העץ לחלק התחתון בשביל לשפר את המראה של הכיסוי המלא. 

השוואת עלויות

פרגולות עץ הן בדרך כלל פחות יקרות מבחינת חומרים, בעוד שפרגולות אלומיניום בדרך כלל יותר יקרות מבחינת חומרים אבל יותר זולות להתקנה. אם אתם בונים את הפרגולה בעצמכם, גרסאות עץ בדרך כלל עולות פחות אבל יותר קשות להתקין בעוד שערכת אלומיניום תעלה יותר בין אם תבנו אותה בעצכמם או תשכרו מישהו.

לפרגולות אלומיניום בדרך כלל יש פחות עלויות תחזוקה בהשוואה לעץ אז לאורך זמן העלויות ניתנות להשוואה.

תחזוקה 

פרגולות אלומיניום בדרך כלל לא צורכות תחזוק ברגע שהותקנו בצורה נכונה. פני השטח החלקים שלהם עמידים במזג אוויר ודהייה ככה שהם לא צריכים צביעה מחדש אלא אם כן נזק חיצוני קורה.

עץ בדרך כלל דוהה עם הגיל אז הוא עלול לצרוך שפשוף, צביעה, גימור או איטום כל כמה שנים. עץ שטופל בלחץ יכול גם להיסדק או להתעקם משינויים בטמפרטורה, זמן ודהייה.

חלקים שנסדקו וניזוקו בצורה חמורה עלולים לדרוש החלפה. ארז ועצים אחרים שחסינים לריקבון הם פחות נסדקים ומתעקמים, אבל הם גם בסופו של דבר עלולים לא לעמוד בעומס ולדהות או לפתח סדקים שיצרכו החלפה.

אפשרויות עיצוב

רוב פרגולות האלומיניום באות בערכות מוכנות מראש בעוד שאולי תצטרכו להיות מסוגלים להוסיף אלמנטים אישיים, האפשרויות לעיצוב הבסיסי, הצורה והגודל מוגבלות.

עץ הוא יותר ניתן לשינויים בגלל שאפשר לקנות ולחתוך את העץ לכל גודל צורה או עיצוב לפי מה שצריך. ערכות אלומיניום באות במספר צבעים וחלקן מעוצבות לחקות עץ טבעי.

טקסטורות, זוויות וקימורים הם כולם זמינים אבל עץ עדיין מספק יותר אופציות להתאמה אישית.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן