פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

בחירת גג לפרגולה מעץ

הגג הנכון מאפשר לכם ליהנות מהפרגולה מעץ שלכם כמה שיותר. מצד שני, אם תבחרו את החומר הלא נכון הפרגולה שלכם לא תשיג את מטרתה ותספק לכם את הצל שאתם מחפשים כדי לשבת בחוץ ולהירגע.

הנה כמה שאלות חשובות שאתם צריכים לשאול כשאתם שוקלים איזה סוג של גג צריך לשים על הפרגולה לגינה.

  • כמה אור אתם רוצים שיכנס לתוך הפרגולה? האם אתם רוצים שהפרגולה תהיה מוצלת לגמרי או שיכנס קצת אור לתוכה?
  • האם אתם רוצים הגנה מקרינה אולטרה סגולה?
  • האם אתם רוצים שהאזור ישקף חום או שהוא ישמור על חום?

התשובות לשאלות האלה יקבעו את סוג הגג שתבחרו לפרגולת עץ שלכם.

גג מתכת

היתרון של גג מתכת הוא שאפשר להתאים אותו לגודל והצורה המדויקת של המבנה. בחירה של מתכות כמו נחושת, אלומיניום או פח גם עוזרת לבצע החלטה קלה.

מתכות הן לא רק קלות לחתיכה ולהתאים אותן לצורה אבל הן גם מספקות הגנה מצוינת מתנאי מזג האוויר. אמנם, יש להם גם כמה חסרונות, כמו אי כניסה של אור לאזור או אפשרות של הטמפרטורה להתחמם יותר מדי בתוך האזור.

פלסטיק וסיבי זכוכית

עוד גרסה של גג בשביל פרגולות עץ כוללת שימוש בפלסטיק או סיבי זכוכית. היתרון של האופציות האלה הוא שהן קלות ולא יקרות. גם אפשר לחתוך אותן בקלות והן מאפשרות לאור לעבור בסינון תלוי בצבע של הגג.

הן גם מגינות על הפרגולה מעץ מהאלמנטים הקשים יותר של מזג האוויר. כולל גשם ושלג. בנוסף, קרינה אולטרה סגולה תפחת אם תבחרו באחת משתי האופציות הללו.

בעוד שפלסטיק הוא לא בחירה ירוקה, אפשר לייצר סיבי זכוכית מחומרים ממוחזרים.

פוליקרבונט

פוליקרבונטים הם פולימרים תרמופלסטיים שאפשר להתאים אותם בקלות לכל צורה ויש להם התנגדות גבוהה למכות ובנוסף עם יתרונות כמו התנגדות לחום, קלות בצורה, חוסר בעירה וחוזק.

הם זמינים במספר צרכים של העברת חום ושקיפות. פוליקרבונטים הם גם ידועים בהגנה שלהם מקרינה אולטרה סגולה.

עם שילוב נפלא של צבעים לבחור מהם, אפשר לייצר פוליקרבונטים כדי להתנגד לתנאים מאוד קשים וספציפיים באוסטרליה שני המותגים הפופולריים בשימוש הם אסטרולייט ולסטרלייט.

בד

כולם אוהבים גג צבעוני ונחמד שיכול להרים את הרוח שלנו ולאפשר לנו להינות מהיום. בגלל הסיבה הזו, כיסויים מבד לפרגולות עץ שהם מאוד מבודדים יכולים להיות בחירה מדהימה.

תלוי בסוג הבד שמשתמשים בו, הפרגולות האלה יצטרכו להימנע מחום שיכול לגרום לדהייה של הצבע או נזקים לגג.

בד קשיח ועמיד שבדרך כלל משתמשים בו להכנת מפרשים של סירה יכול להתאים ולסננן קרניים אולטרה סגולות ואלמנטים מזיקים אחרים כמו אור שמש וגשם כבד ככה שאנשים יוכלו להינות מההשקעה שלהם לאורך זמן.

הרבה בעלי בתים בוחרים שילוב של חומרים בשביל גגות הפרגולות עץ שלהם. לדוגמה, חלק רוצים את המראה ה"ללא גג" המסורתי, אבל רוצים כיסוי כדי להגן מהגשם.

כדי להשיג את התוצאה הזו, הם בונית פרגולה מסורתית עם קורות או רפסודות ומתכינים גג פוליקרבונט "צף" מעליו. אחרים רוצים להכניס אור באזורים נבחרים ובוחרים בשילוב של פוליקרבונט ופלדה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן