בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

בניית גג רעפים לבית פרטי

מה היתרונות של רעפים? באיזה חומרים משתמשים כדי לבנות גג רעפים? כיצד מתחזקים את הגג לאחר התקנת הרעפים?

לגגות של בתים פרטיים יש תפקיד חיוני שמתחלק להיבט אסתטי ופונקציונאלי. מבחינה אסתטית, לעיתים קרובות הגג הוא זה שקובע את הנראות של הבית ואפילו את הערך שלו בשוק הנדל"ן. הגג הוא אחד האלמנטים הראשונים שרואים כאשר עוברים ליד הבית והשקעה בו משמעותה ייחודיות בהשוואה לנכסים אחרים. במקביל, לגג תפקיד קריטי בכל הנוגע להגנה על התשתית ולמניעת חדירת מים ולחות.

אחת הדרכים הכי טובות לשדרג את הבית הפרטי היא לבצע תהליך מסודר של בניית גג רעפים. בין אם מדובר בבניית בית חדש או בשיפוץ נכס קיים, הבנייה של הגג מהווה השקעה משתלמת לטווח הקצר והארוך. כמו כן, בניית הגג מאפשרת לבעלי בתים פרטיים להגשים את כל החלומות שלהם בנוגע למגורים מתחת לגג רעפים מעוצב ומשפחתי.

היתרונות של בניית גג רעפים

גג רעפים הוא אלמנט אדריכלי מבודד תרמי שתורם למיזוג הטבעי של חלל הפנים ולסירקולציה של האוויר. בפועל, המשמעות היא שורה ארוכה של יתרונות:

  • תחושה נעימה בבית לכל אורך השנה
  • חיסכון בהוצאות חשמל, מיזוג ואנרגיה
  • התמודדות טבעית עם שינויי אקלים
  • יצירת חלל מעל תקרת הבית לבידוד תרמי גם תחת עומס חום

כמו כן, יש לקחת בחשבון שכיון אפשר לבנות את הגג יחד עם מוצרים שמותקנים לשיפור הבידוד. אלו כוללים מאווררי יניקה פסיביים ואקטיביים, שכבת בידוד נפחי, גריל ייעודי להכנסת אוויר לחלל הגג וכמובן את רעפי האוויר להוצאת אוויר חם. אם משלבים בצורה נכונה בין מאווררי היניקה ומוצרי הבידוד התרמי שעשויים צמר, ניתן לבודד גג רעפים ברמה הרבה יותר גבוהה בהשוואה לגגות בטון.

גג כמקור הכנסה

גגות רעפים יכולים להפוך למקור הכנסה – על ידי התקנת מתקני אנרגיה סולארית. כאן היתרון הוא שגגות רעפים נוטים להיות גדולים יותר בהשוואה לגגות בטון, מה שבהכרח מגדיל את השטח שעליו אפשר להוסיף את המתקנים הסולאריים להפקה ומכירה של חשמל. גם זה שיקול שכדאי לקחת בחשבון כאשר משווים בין סוגי גגות בעת בניית בתים פרטיים או שיפוץ של נכסים קיימים

השימוש בעץ לבניית הגג

כיום נהוג להשתמש בעץ על מנת לבנות גגות רעפים בבתים פרטיים. קל יותר להוסיף את גגות הרעפים בבתים חדשים שנבנים על שטח פנוי, אך אפשר לעשות זאת גם כחלק משיפוץ מאסיבי של הקומה העליונה בבתי מגורים קיימים. כמו כן, השימוש בעץ לטובת בניית גג רעפים הופכת את התחזוקה לנוחה וחסכונית יותר כי אין צורך בבניית מעקה, בכיסוי עליון למניעת חדירת מים ובהתקנת מרזבים ויצירת שיפועים.

במילים אחרות, התחזוקה של גגות רעפים זולה ומשתלמת גם עבור מי שלא מחזיק בידע טכני. כל מה שצריך לעשות הוא להקפיד על בידוד של הגג ועל החלפת המוצרים שסובלים מבלאי או שחיקה. כמו כן, ניתן לנקות את הגג אחת לשנה ולערוך ניקוי של התעלות מהענפים והעלים שנוטים להצטבר בתוכם.

שילוב הגג בעיצוב הכללי

תכנון של הגג מונע הוצאות אנרגיה גבוהות ומאפשר לנצל את היתרונות של בית פרטי גם בימים חמים. במידה ומעוניינים לשלב בין היתרונות הפונקציונאליים והאסתטיים של הגג, כדאי להשקיע זמן בבחירת הרעפים עצמם.

כאן סל האפשרויות רחב מכפי שנהוג לחשוב, משום שלצד רעפי חרס רגילים יש גם רעפים מיוחדים ורעפים שמיובאים מחו"ל. בסופו של דבר, השאיפה היא להשיג את המראה הכפרי שמאפיין בניית גג רעפים גם בבתים פרטיים שנמצאים בעיר.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן