בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

בניית גדר מעץ במסגרת שיפוץ הגינה

למה לשפץ את הגינה וכל כמה זמן כדאי לעשות את זה? באיזה חומרים אפשר להשתמש לטובת שיפוץ גינה פרטית? מה היתרונות של גדר ביתית?

משפחות רבות בארץ ובעולם חולמות לגור בבית עם גינה פרטית. מבחינת הורים לילדים, גינה היא הדרך הטובה ביותר להעסיק את המשפחה וגם פתרון נוח לאירוח חברים. כמו כן, גינה מעלה את ערך הנכס ויכולה להפוך אותו להשקעה משתלמת. עם זאת, כל סוג של גינה פרטית מחייבת תחזוקה ולעיתים אפילו שיפוץ מאסיבי.

הצורך בשיפוץ נובע מהשפעת תנאי מזג האוויר על הגינה. בניגוד לבית עצמו שאינו מושפע ישירות משמש וגשם, הגינה סופגת את פגעי האקלים ולכן עלולה להישחק. מצד שני, החדשות הטובות הן שאפשר לשמור על הגינה בעזרת שיפוץ תקופתי ולנצל את ההזדמנות לטובת בניית גדר מעץ.

המלצות על שיפוץ הגינה

מומלץ לשפץ את הגינה כאשר הבלאי גורם לנזקים לתשתית וגורר אחריו הוצאות בלתי רצויות. במקביל, צריך לעקוב אחר התפקוד של הגינה בקיץ ובחורף ולוודא שהיא נשארת בטוחה עבור הילדים והמשפחה. אם למשל תנאי מזג האוויר הופכים את הגינה לפרוצה יותר לגניבות, הפתרון יהיה לבנות גדר מעץ. בפועל, התדירות השכיחה לשיפוץ של הגינה עומדת על אחת ל-5-10 שנים.

עוד המלצה חשובה היא לנסות להשתמש בחומרי גלם שמתאימים לעיצוב בחלל הפנים. כך יוצרים הרמוניה בין הגינה והסלון, ממשיכים את הקו הדקורטיבי של הבית ומעלים את ערך הנכס. חוץ מזה, לבעלי בתים פרטיים עם גינה יש את הפריבילגיה לעצב אותה לפי הטעם האישי שלהם וגם זו סיבה מעולה לערוך שיפוץ.

היתרונות של בניית גדר מעץ

עץ הוא חומר גלם מצוין לשיפוץ ובנייה מחדש של גדר בגינה ביתית. אם רוצים שהגדר תתכתב עם המאפיינים הכפריים והטבעיים של הגינה, אין תחליף לעץ איכותי שנשאר עמיד וחזק גם לאחר חשיפה ממושכת לתנאי מזג האוויר. כמו כן, קל מאוד לתחזק את העץ ואפשר לבנות איתו גדר בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות.

בניית גדר מעץ מרכזת שורה ארוכה של יתרונות שאותם כדאי לקחת בחשבון אם נכנסים לתהליך של שיפוץ הגינה:

  • א. הרתעה מפני פריצות וגניבות – בראש ובראשונה, המטרה של הקמת גדר היא להרתיע מפני פריצות וגניבות. גדר שבנויה מעץ חזק מונעת חדירה של עוברי אורח לחצר האחורית או הקדמית ויכולה לשפר את מערך האבטחה סביב הגינה הביתית.
  • ב. הפרדה בין השכנים – גם בעלי בתים פרטיים שנמצאים ביחסים טובים עם השכנים זקוקים להפרדה ברורה בין החצרות והגינות. הפתרון לזה הוא בניית גדר מעץ שמתאימה לסגנון העיצוב הכללי של הבית ומבטיחה אווירה נעימה בשכונות מגורים צפופות.
  • ג. תחזוקה נוחה – צביעה אחת לכמה שנים ומריחת חומרים שמונעים ריקבון ומזיקים הם הדבר היחיד שצריך לעשות כדי לתחזק גדר עץ. המשמעות בפועל היא שבעזרת גדר עץ ניתן לשמור על גינה נקייה ומתוחזקת ללא הוצאות מיותרות וללא ניסיון קודם.

תהליך הקמת הגדר

זמינות גבוהה של סוגי עץ שונים מאפשרת לבנות במהירות את כל סוגי הגדרות עבור בתים פרטיים. עם זאת, השלב הראשון הוא הבנה של צרכי הלקוחות ומדידה מדויקת של הגינה. בהמשך, ניתן להשוות בין סוגי עץ שמשמשים לבניית הגדר ולבדוק את העמידות שלהם מפני שחיקה טבעית, שמש או גשם.

לבסוף, כל שנותר הוא לעצב את הגדר בגובה שמתאים לסוג הגינה וליישם את העדפות הלקוח מבחינת הצבע והנראות. כך מנצלים את היתרונות של בניית גדר מעץ ונהנים מהיתרונות שלה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן