בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

דברים שחשוב לדעת לפני בניית פרגולה מעץ

האם ניתן לבנות פרגולה מעץ ללא סיוע מקצועי? מה היא העלות של בניית פרגולה מעץ בבית פרטי? האם ישנו צורך בהיתר בנייה לבניית פרגולה מעץ בבית פרטי?

פרגולה, או מצללה בעברית, היא כלי נהדר בעזרתו ניתן לממש את מלוא הפוטנציאל של המרפסת שלך אך, בנייה לא נכונה שלה יכולה להפוך את המרפסת לאכזבה מתמשכת. הפופולאריות הרבה של פרגולות בבתים פרטיים ואף במרפסות בדירות פתחה מגוון רחב של אפשרויות לחומרי גלם, קיבוע ועלויות עבור בעלי בתים בכל רחבי הארץ. הקמה של פרגולה מוסיפה למראה הבית ופותחת מחדש את החצר ויש לוודא שהיא מוקמת באחריות ושהיא תגן על ראשך למשך שנים רבות.

האם בניית פרגולה מעץ מצריכה ליווי מקצועי

בדומה לדברים רבים כיום, ישנם אינספור סרטונים ומדריכים ברחבי האינטרנט אשר יכולים להדריך אותך כיצד לבנות, להקים ולקבע את הפרגולה החדשה שלך. אפשרות זו מומלצת אם יש לך ידע וניסיון בעבודה עם עץ מכיוון וטעויות עלולות להוביל לקריסה של הפרגולה ולסכן את היושבים תחתיה. מבחינה כלכלית, ליווי מקצועי יהיה, בפעמים רבות, האפשרות הזולה יותר מכיוון ובעל מקצוע מנוסה מחזיק בגישה לחומרי הגלם הנכונים במחיר אטרקטיבי ובכלים המתאימים לעבוד איתם.

במה חשוב להתחשב לקראת בניית פרגולה מעץ

הדבר הראשון שיש לעשות לפני בניית פרגולה מעץ בבית פרטי, במרפסת או בגג הוא קבלת היתר בנייה מטעם הועדה המקומית לתכנון ובנייה. הקמת פרגולה ללא היתר עלולה לגרור קנסות כבדים ואף צווים להורדתה. הדבר השני שיש לקחת בחשבון הוא סוג העץ, סוג העץ ישפיע על מראה הפרגולה, העמידות שלה וכמובן שגם המחיר. על פי סוג העץ, העלויות של פרגולות יכולות לנוע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים למטר רבוע. הבחירה החשובה האחרונה היא סוג ההצללה, בחירת סוג ההצללה הנכון תשפיע על המחיר אך בעיקר על האפשרויות שהפרגולה תפתח עבורך.

כיצד מקבלים היתר לבניית פרגולה מעץ

היתר לבניית פרגולה מעץ מתקבל מהועדה המקומית לתכנון ולבנייה לאחר עמידה בתנאים המפורטים באתרים של הרשויות המקומיות השונות. מכיוון וישנו הבדל בין הרשויות, מומלץ לוודא מה הן הדרישות הרלוונטיות עבורך בכדי לחסוך בזמן וכסף. בכל הרשויות תכנית אדריכלית היא תנאי בסיסי לקבלת היתר ובקשת ההיתר כוללת תשלום חד פעמי.

כיצד בוחרים סוג עץ

סוג העץ, לצד מבנה הפרגולה, הוא מהגורמים המשפיעים ביותר על עלויות הקמת הפרגולה. העץ הנפוץ ביותר לפרגולות כיום הינו אורן ומחירן של פרגולות מעץ אורן מתחיל מחמש מאות שקלים למטר מרובע. ישנם סוגי עץ יקרים יותר אשר יכולים לתת לפרגולה מראה ייחודי ועמידות גבוהה יותר.

מה ההבדל בין סוגי ההצללה

ישנם סוגים רבים של הצללות אשר משפיעים על מראה הפרגולה, המחיר שלה ואופן השימוש בה. הצללות מחומרים טבעיים הן יקרות יותר, בעיקר אם ברצונך להגיע להגנה מלאה מגשמים. מצד שני, הצללות מחומרים מלאכותיים עלולות להפוך את הפרגולה, בעיני הגורמים הרשמיים, למבנה קשיח אשר מצריך אישורים מתאימים בדומה לאישורי הבנייה של בית מגורים.

מדוע מומלץ להיעזר באיש מקצוע לקראת בניית פרגולה מעץ

פרגולה לא אמורה להיות מבנה זמני ובנייה מקצועית שלה תוודא שהיא תעמוד בתנאים הקשים של מזג האוויר והזמן ותפתח עבורך את המרפסת שלך לאורך כל ימות השנה לשנים רבות. ליווי של איש מקצוע מנוסה יעזור לך להבין את האפשרויות הקיימות והמשמעויות שלהם עבורך מבחינת התאמה לעיצוב הבית, עלויות הקמה, תחזוקה וכדומה. מעבר לאלו, ואולי החשוב ביותר, רק חתימה של איש מקצוע תבטיח לך שהפרגולה לא עלולה לקרוס מעל ראשך ולהרוס לך אחר צהריים קיצי מושלם.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן