בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

5 טיפים לבניית גג רעפים

מדוע חשוב לערב מהנדס בתהליך בניית גג רעפים? אילו רעפים וחומרים ישמשו את הגג שלך? האם ישנה הסמכה לבעלי המקצוע בענף הרעפים?

בניית הבית שלך יכולה להיות מרגשת במיוחד. עם זאת, היא יכולה להיות גם אינטנסיבית ומעורבים בה אנשי מקצוע רבים. אם החלטת לבנות בית עם גג רעפים או אם יש לך גג שדורש החלפה, עלייך לקרוא את הטיפים הבאים.

טיפ ראשון – לדאוג לתכנון הנדסי מקדים

חשוב לשים לב כי בכל הנוגע אל בניית גג רעפים, האחראי על התכנון צריך להיות מהנדס. הוא יוכל לבחון את הזוויות השונות, לעלות על בעיות, אם נראה לו שאלו קיימות ולהכין את תוכנית העבודה עבור בעלי המקצוע.

במקרה ומדובר על תהליך בניית הבית יש לבדוק מראש עם המהנדס כי הוא יתן את ההוראות וכי יש לו ניסיון בתחום של גגות רעפים. חשוב כמובן לשים לב כי מי שיבצע את העבודה מכיר את העבודה היטב ועבר הכשרה בתחום כך שיוכל לפעול על פי ההנחיות והתוכניות עליהן עמל המהנדס.

טיפ שני – יש לבנות גג רעפים רק עם חומרים העומדים בתקן

ישנם תקנים ישראליים אשר משמשים לחומרי הבניה השונים. בבית שלך חשוב שהחומרים כולם יעמדו בתקנים המחמירים. על כן תמיד ניתן לשאול את בעלי המקצוע איזה חלקים, חומרים ורעפים הם מתכוונים להביא וזאת עוד לפני תחילת העבודה.

באפשרותך גם לבקש לראות את הזמנת החומרים לפני תחילת העבודה ויותר מכך, לעגן את הנושא בהסכם מול בעל המקצוע.

טיפ שלישי – לעבוד רק עם בעל מקצוע מוסמך

באפשרותך להעסיק חברה מקצועית, לפנות לקבלן או באופן ישיר לגגן. כך או אחרת עלייך לשים דגש על מספר נקודות אשר חייבות להתקיים. על בעל המקצוע שמבצע את העבודה בפועל ובונה גג רעפים להיות בעל הכשרה לכך. הוא צריך להחזיק בידו תעודת הסמכה שמאשרת כי למד את התחום וכי יש לו את היכולת לבצע את העבודה.

במקרה והחלטת לעבוד מול חברה, היא אחראית לספק רק את בעלי המקצוע הטובים ביותר והיא תבצע עבורך פיקוח ותדאג שיהיה לך גג רעפים תקני ואיכותי. באפשרותך לבקש לשמוע המלצות על החברה, לבקש לראות עבודות שכבר ביצעה ותמיד לוודא כי ישנו איש קשר אחד לעבוד מולו, כך שתמיד יהיה לך למי לפנות.

טיפ רביעי – מתן תשומת לב להסכם מול החברה המבצעת

בינך לבין החברה המבצעת צריך להיות הסכם. בהסכם זה יצוינו פרטים שונים, בהם העלות של העבודה, אך לא רק. חשוב שכל השאלות שלך יקבלו מענה מראש, שיהיה לך ברור באילו חומרים תשתמש החברה ושגם זמני הביצוע יהיו מוגדרים.

אם מדובר על תהליך בניה אז החברה שתבצע את בניית הגג תגיע בשלב המתאים לכך. עלייך לשאול מה נחוץ לה, האם אנשים נוספים יכולים לעבוד בתוך הבית בו זמנית ולבדוק מהו לוח הזמנים הצפוי. כל הפרטים צריכים להיות כתובים בחוזה.

טיפ חמישי – עיצוב הגג

היום אפשר לראות שלל גגות רעפים בצבעים שונים. הגג שלך לא חייב להיות אדום והעיצוב שלו יכול להיות מעניין ומיוחד. אם החלטת לעשות עיצוב שאינו סטנדרטי מבחינת המבנה, המהנדס ומתכנן המבנה יוכלו לעמוד לרשותך ולחשוב יחדיו על מבנה שונה מכפי שרוב האנשים בונים.

אם חשוב לך לבחור צבע מיוחד עבור הגג שלך, הדבר אפשרי וכל שעלייך לעשות הוא להסתכל על קטלוג הצבעים. מבחינת בחירת הצבע, כל מתקין מוסמך יוכל לבצע את העבודה כיוון שהרעפים עצמם מיוצרים בדיוק באותו אופן, רק בגוונים שונים.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן