פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

בניית גדר עץ לגינה – שלב אחר שלב

אילו שיקולים עיצוביים ישפיעו על בניית גדר עץ לגינה? כיצד אפשר לבנות גדר שהיא גם יפה וגם בטיחותית? אילו חומרים נדרשים, חוץ מעץ, כדי ליצור את הגדר?

גדר עץ לגינה יכולה להיות לא רק נוחה מבחינת תיחום השטח שלך אלא גם פרט יפה מאד בגינה. העץ הוא אחד החומרים היפיפיים אשר משתלבים באופן טבעי בגינה. הוא יכול להישאר בצבעו הטבעי ויכול להגיע בשלל צבעים אחרים. העיצוב עצמו גם הוא יכול להשתנות בהתאם לבחירה שלך ועתה, לאחר שהחלטת לבנות גדר, כל שנותר לך הוא להבין כיצד לעשות זאת.

שלב ראשון – קבלת החלטות עיצוביות

השלב הראשון בבניית גדר העץ הוא השלב בו יתקבלו אצלך החלטות עיצוביות. עלייך להסתכל על הגינה הנוכחית שלך ולהחליט מה ברצונך לשנות. בזמן זה עלייך לחשוב גם למה הגדר עומדת לשמש והיכן היא תוצב.

ישנן גדרות עץ אשר מקיפות את כל הגינה וכך מתחמות את כל השטח. חלקן מאפשרות לשחרר את הכלב בחצר ומונעות מילדים לצאת ממנה. אחרות מתחמות חלק מהשטח ועוזרות ליצור הפרדה לכיוון הכביש או מהשכנים. עלייך לחשוב קודם כל למה הגדר תשמש ובהתאם לקבוע מה יהיה העיצוב שלה.

שלב שני – בטיחות מעל הכל

המחשבה על גדר מעץ לגינה עשויה לבלבל. יש שחושבים כי הגדר נעשית באופן ספונטני עם חומרים שאפשר למצוא בכל מקום, אך בפועל חשוב מאד לבחון את נושא הבטיחות. מרווחים גדולים מדי בין חלקי הגדר עלולים להוביל לכך שילד (ולעתים אפילו כלב) יוכל להיכנס אל המתחם או לצאת ממנו.

מרווחים שאינם צרים מספיק עלולים להוביל לניסיונות לצאת החוצה ולהיתקעות. עלייך לזכור כי ילדים יכולים לנסות לעשות כל מיני פעולות שלא חשבת עליהן ולכן יש לשים לב לנושא הבטיחות. נקודה נוספת היא הגובה של הגדר שיש להתייחס אליו.

שלב שלישי – בדיקת החומרים הנדרשים

גדר עץ לגינה לא עומדת ברשות עצמה. יש צורך בחומרים שונים שיחברו את חלקי העץ וחומרים שיחברו אותה לאדמה. במידת הצורך יש לצקת בשלב הראשון בטון שאליו תתחבר הגדר. אם זו לא המטרה שלך, יש לבחון כיצד נכון ליצור גדר יציבה.

כמו כן, בשלב זה עלייך להחליט איזה עץ ישמש אותך. ישנם שלל עצים שיכולים להיות בגינה וזאת תודות לטיפול המתאים. חלק מהעצים ידרשו טיפול ותחזוקה לעתים קרובות יותר ואחרים יחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. כאן עלייך להפעיל שיקול של עלות, תחזוקה ונראות העץ.

שלב רביעי – בחירת חברה לבניית גדר עץ לגינה

ישנם אנשים אשר יש להם זמן וידע והם יוכלו לבנות בעצמם גדר עץ לגינה. רוב האנשים אינם יודעים כיצד לבצע את העבודה – והניסיון שלהם עלול להסתיים בגדר שאינה בטיחותית ולעתים רבות גם אינה משביעת רצון מבחינת הנראות.

הדרך הפשוטה, הבטוחה והנוחה לבנות את הגדר היא לפנות לחברה אשר מכירה את התחום ונושמת את עבודות העץ ביום יום. חברה אשר מביאה איתה ניסיון, תשוקה והכרות עם שלל העצים, תהיה החברה הנכונה לבניית הגדר היפה ביותר בחצר שלך.

שלב חמישי – ביצוע עבודות תחזוקה

כדאי לברר מראש עם החברה כל כמה זמן מומלץ לבצע עבודת תחזוקה. מעבר לזמן בו כדאי לבדוק את הגדר, אם ראית כי הצבע התקלף או שחלק מסוים בגדר זז, עלייך להתייחס לכך ולבצע את התיקון. אין להשאיר גדר רעועה במקום ותמיד אפשר להזמין בעלי מקצוע שיבצעו תיקון מקומי ובאותה ההזדמנות יבדקו את המצב של הגדר כולה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן