פרגולה מעץ, פרגולת עץ

יתרונות בניית גדר עץ למרפסת

מהם היתרונות של בניית גדר עץ למרפסת? מהי הדרך לשמור על הבטיחות בבית ובחוץ? אילו עבודות תחזוקה עלייך לעשות אם יש לך גדר מעץ?

המרפסת שלך יכולה וצריכה להיות אחד האזורים המהנים לישיבה. בין אם מדובר על ישיבה לבד או עם אורחים, היא יכולה להיות אזור נעים מאד וחשוב שהיא תהיה גם בטיחותית. הקמת גדר עץ למרפסת תתבצע בהתאם לתקנים והיא תאפשר לך לשבת ברוגע תוך ידיעה כי גם אם ילדים ישחקו במקום לא יאונה להם כל רע.

היתרונות של בניית גדר עץ למרפסת

ישנם מספר יתרונות בבניית גדר מעץ מסביב למרפסת ובניהם:

  • בטיחות – אם יש לך מרפסת חשוב מאד להקפיד על הבטיחות ולשם כך עלייך לבנות מסביבה גדר. אחת האפשרויות העומדות לרשותך היא לבנות גדר עץ למרפסת ובכל מקרה יש צורך בגדר כלשהי.
  • עיצוב – ישנן שלל אפשרויות עיצוביות לבניה בעץ וברגע שהחלטת לבנות גדר תהיה לך אפשרות לבחור בין צבעים שונים, בין מגוון רחב של עצים וליצור את העיצוב היחיד והמיוחד לבית שלך.
  • תחושה נעימה – השילוב של העץ במרפסת יכול להעניק תחושה נעימה בעת ישיבה במקום. המרפסת צריכה להיות פינת חמד בבית, מקום שנעים לשבת בו, לארח ולהתארח. גדר מעץ תעניק מתחם בטוח ונעים לישיבה.
  • שימוש לצמחיה – בתכנון נכון, הגדר מעץ יכולה לשמש לצורך גידול הצמחייה במרפסת שלך. אפשר לשלב במקום מטפסים ואפשר לדאוג לכך שיהיה לך מקום ליצור גינת תבלינים או גינת ירק קטנה. כל שעלייך לעשות הוא לתכנן נכון את החלל.
  • מהירות הבניה – אפשר לבנות את הגדר במהירות, מה שיאפשר לך לנצל את המרפסת מיד. המהירות לא תבוא על חשבון האיכות או הבטיחות, היא נובעת מכך שקל להשתמש בעץ ונוח לעבוד איתו.

הדרך שלך לשמור על הבטיחות

בכל מה שנוגע למרפסת שלך, אחד הדברים החשובים שיש לשים לב אליו הוא הבטיחות. ייתכן שאין לך כל חשש מישיבה במרפסת, אך אם יש לך ילדים יש לך על מי להגן ואם יגיעו אלייך ילדים או אנשים מבוגרים הם חייבים לשבת במתחם בטיחותי. מעבר לכך, עלייך כמובן לשים גדר בהתאם לתקנות.

הדרך שלך לשמור על הבטיחות היא לא רק לשים גדר אלא לדאוג שזו תעמוד בתקנים ותהיה חזקה ואיתנה. חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום וכבר ביצעה התקנות של גדר עץ למרפסת, תוכל לעמוד לרשותך ולהיות הכתובת הנכונה לפנות אליה. עלייך לזכור כי האחריות שלך היא לחיות בבית בטוח והאחריות של החברה היא לספק לך את הנדרש.

תחזוקה נכונה מונעת נזק

תחזוקה נכונה של הגדר תעזור לך למנוע נזקים בעתיד. הדבר נכון לא רק לגדרות מעץ אך בכל הנוגע לבניה מעץ יש מספר כללים שחשוב לשים לב אליהם.

ראשית, עלייך להקפיד לבחור את העץ המתאים לך ולמקום. עלייך להפעיל שיקולים שונים כאשר אחד מהם הוא הנראות של העץ, אך עלייך גם לחשוב על התכונות של כל עץ ועץ. ישנם עצים אשר דורשים טיפול אחת לשנתיים או שלוש – ולעומתם עצים אשר יכולים להחזיק מעמד עשור שלם ללא טיפול. חשוב מאד לברר מול החברה מהן הדרישות בכל מה שנוגע לתחזוקה.

מעבר לתחזוקה, יש להסתכל מדי פעם על הגדר ומקרה והעץ נסדק או זז ממקומו אין להתעלם מכך ויש להזמין בעל מקצוע שיבצע תיקון שלו. יש לזכור כי לעתים בשל רוחות חזקות דבר מה יכול לעוף על העץ ולפגוע בו ובמקרה זה יש לבקש מבעל המקצוע להסתכל על הגדר, לבדוק שהיא חזקה ושאין נזקים נוספים.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן