בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

כל מה שרצית לדעת על דקים

דקים הם משטחים עשויי עץ המיועדים לחיפוי שטחי חוץ דוגמת גינות פרטיות, בריכות וכן מרפסות שמש וגינות גג. דק עץ מלא אף משמש כאלמנט עיצובי בחיפוי משרדים ובתים פרטיים. הדק מהווה פתרון חיפוי מעולה בגינות גדולות ומביא לחיסכון משמעותי בעלויות ההשקיה. דקים מעניקים לכל מקום בו הם מותקנים, מראה טבעי, חמים ויוקרתי לכן אין פלא שיותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים מעדיפים להשתמש בהם כפתרון עיצובי.

סוגי דקים

דקים נבדלים זה מזה בסוג העץ ממנו הם עשויים. העץ הפופולרי והמבוקש ביותר בישראל לצורך בנית דק הוא עץ אורן הודות להתאמתו לאקלים הישראלי והמחיר הנוח המאפיין אותו. עץ פופולרי נוסף אך מעט יקר יותר ולכן נחשב ליוקרתי הוא עץ איפאה. זהו עץ חזק המאופיין בגווני חום כהה. עץ נוסף המשמש להתקנת דקים הוא עץ טיק.

הרכבת דק ותחזוקתו

כדי לבנות דק יש צורך באנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים אשר יתכננו עבורך את הדק בצורה הנכונה ביותר ויתאימו את סוג הדק לצרכים וכמובן לתקציב שלך. דק המתוכנן בצורה מקצועית יחזיק מעמד לאורך זמן רב ולא יזדקק לתחזוקה רבה.

פתרון עיצובי מושלם

דקים הם פתרון חיפוי עיצובי המעניק מראה טבעי ויוקרתי בכל מקום בו הוא מותקן ומשרה אווירה נעימה. בין אם מדובר על דק המיועד להתקנה בפינת ישיבה, דק המותקן מסביב לבריכת שחייה פרטית או דק הנועד ליצירת שביל בגינה. אדריכלים ומעצבי פנים רבים בוחרים בדקים לצורך חיפוי רצפות במרפסות שמש בבנייני מגורים, גינות גג וכן במשרדים רבים ובתים פרטיים.

בניית דק מסביב לבריכה

בין אם מדובר על בריכה פרטית בריכה במלון או בריכה בצימר, בניית דק מסביב לבריכה היא פתרון משתלם וחסכוני לאורך זמן המעניק אווירה טבעית ומראה יוקרתי. דק המיועד להתקנה מסביב לבריכה עשוי לרוב מעץ איפאה וזאת הודות להיותו חזק ועמיד במיוחד גם בפני חדירת מים. הדק משמש פתרון בטיחותי כאשר הוא מסייע במניעת החלקה בעת יציאה מהבריכה. בניית דק מסביב לבריכה דורשת מומחיות מיוחדת שכן יש לקחת בחשבון את מערכות החשמל, המשאבות, הפרשי הגבהים במקום ועוד.

כל היתרונות בדק מקצועי אחד

בנוסף להיותו אלמנט עיצובי ויפה המשרה אווירה ייחודית, לדק יש יתרונות כגון חיסכון במים. במהלך השנה ובמיוחד בקיץ הלוהט, גינה גדולה דורשת שימוש בכמויות מים גדולות לצורך השקיה. בחירה בהתקנת דק, אפילו באופן חלקי בגינה שלך, תקטין את הצורך בכמויות מים גדולות. יתרון נוסף הוא הנוחות, משטח דק הוא נוח ונעים לדריכה בכל מזג אוויר בין אם הוא מותקן בחוץ או בפנים הבית. עוד יתרון הוא היותו נוח לתחזוקה והעובדה כי הוא שומר על מראהו החדש למשך שנים רבות.

שמירת דק לאורך זמן

דקים עשויים עץ הנבנים בגינת הבית או בתוכו, דורשים תחזוקה מעטה הכוללת טיפול על ידי משיחת שמן ייחודי המשמש לציפוי הדק. השמן מסייע לשמור על מראהו הטבעי של הדק ומונע מקרני השמש או מטיפות הגשם לחדור לתוכו.

עלויות התקנת דקים

דק, עשוי מסוגים שונים של עץ. הדקים הפופולריים ביותר להתקנה הם דק אורן, דק איפאה ודק טיק. סוג העץ בתוספת עבודת ההתקנה, קובעת את עלותו. עלות דק המורכב ללא שימוש בברגים על מנת לחבר בין הקירות היא גבוהה יותר. אלמנט נוסף המשפיע על עלות בניית הדק הוא המשטח עליו הוא מוקם כאשר בנייה על גבי בטון או מרצפות תפחית את עלויות ההתקנה שכן בניה על אדמה דורשת הצבת יסודות בטון אשר יביאו לייקורן של עלויות ההתקנה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן