בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

דק אורן – הדק הפופולארי ביותר בישראל ומסיבה טובה

מה היא העלות של בניית דק בחצר? מה הם היתרונות של התקנת דק אורן? האם אורן מתאים גם לריצוף בתוך הבית? מה היא התחזוקה אותה דורש עץ אורן המשמש לדק?

בעשור האחרון אנחנו רואים איך ריצופי העץ בחצרות ובבתים יצאו מהמגזינים של העשירים והמפורסמים ונכנסו אל כמעט וכל הבתים, המשרדים והחצרות בארץ. הנוחות של הדקים לצד העמידות הגבוהה שלהם הן רק חלק מהסיבות לפופולאריות שלהם בחצרות. המראה האלגנטי והיוקרתי של דקים הוא הסיבה לכך שהם פופולאריים גם כריצוף לפנים הבית או המשרד. אחת מהבחירות הראשונות בתהליך התקנת דק הוא בחירת חומר הגלם ממנו יהיה הדק עשוי, האפשרויות כיום נעות בין דקים העשויים מסוגי עץ שונים לדקים העשויים מחומרים סינטטיים דמויי עץ.

חומר הגלם האידיאלי לדק שלך

בין אם הגיע הזמן לשדרג את עיצוב הבית שלך ולחמם אותו עם רצפת עץ נעימה, אם החצר שלך זקוקה לזריקת ריענון או אם המשרד שלך צריך להקרין יוקרה, בחירת חומר הגלם ממנו יורכב הדק היא קריטית. לכל חומר גלם ישנם יתרונות וחסרונות וכמובן שעלויות התקנה שונות. בכדי להבין את סוג הדק הנכון ביותר עבור הצרכים והציפיות שלך יש ליצור קשר עם גורם מקצועי אשר מכיר את עולם הדקים והאפשרויות השונות הקיימות בו. דק אורן הוא אחד מהדקים הפופולאריים ביותר כיום בישראל וזאת עקב מספר סיבות.

מדוע דק אורן פופולארי בישראל

לדק הבנוי מאורן ישנם מספר יתרונות אשר מושכים מאוד את הקהל הישראלי וכיום זה הוא חומר הגלם ממנו עשויים יותר דקים בארץ מאשר כל חומר גלם אחר. הפופולאריות הרבה של דק אורן היא עקב הסיבות הבאות:

המחיר של העץ

היתרון העיקרי של דק אורן, זה אשר מושך את מרבית הישראלים, הוא המחיר האטרקטיבי שלו. עץ אורן הוא אינו יקר ולמעשה, זה הוא העץ הזול ביותר ממנו ניתן ומומלץ לבנות דקים. חשוב להבין שהמחיר הנמוך של האורן אינו סימן של עץ באיכות נמוכה, להיפך, דק אורן הוא איכותי ביותר ומומלץ על ידי מומחים, המחיר הנמוך שלו הוא תוצאה של התפוצה הרבה של עצי האורן בארץ.

עץ שנוח לעבוד עמו

מומחים מעדיפים לעבוד עם עץ אורן מכיוון שהוא שייך לקטגוריית העצים הרכים. עבודה עם עצים מסוג זה היא פשוטה, נוחה ומהירה בהרבה על עצים קשים. כמו כן, עצים מסוג זה מאפשרים מגוון רחב של עיצובים בהנחת הדק.

מה היא התחזוקה אותה דורש דק אורן

בדומה לעצים אחרים מהם בונים דקים, לקראת ההתקנה העץ עובר הכנה. דק אינו מוגן באופן טבעי מנזקי השמש או חסין למזיקים ולכן יש להעביר את הקורות חיטוי יסודי לקראת ההתקנה. תופעת לווי מוכרת של החיטוי היא הוספת גוון ירקרק לעץ ובלעדיה הדק לא יחזיק לזמן רב כלל. מעבר לכך, דק אורן מצריך שימון בעזרת שמן דקים מתאים אחת לחצי שנה כאשר השימון הראשון צריך להתבצע כשבועיים לאחר התקנת הדק.

מה היא העלות של התקנת דק אורן

המחיר של דק מעץ אורן הוא נמוך יותר מאשר מחירים של דקים אחרים אך, על מנת לקבל הערכת מחיר מדויקת יש ליצור קשר עם גורם מקצועי ולתאר בפניו את הצרכים, הציפיות והשטח אותו ברצונך לרצף. העלויות של התקנת דק אורן, בדומה לשאר הדקים, משתנות על פי גודל השטח שברצונך לרצף, אופי האדמה שתחתיו, עיצובים או חיתוכים מיוחדים וגובה הדק.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן