בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ

כל היופי של דק עץ אצלך בבית

דק עץ הוא משטח העשוי לוחות עץ מלא. בשנים האחרונות, הפכו דקים מעץ מלא מבוקשים במיוחד והם מותקנים הן בגינות פרטיות, סביב לבריכות שחייה, במרפסות שמש בבתים משותפים וכן בגינות גג. כמו כן, משמש דק עץ כאלמנט עיצובי המחליף חיפוי רצפה במשרדים ובבתים רבים. דקים נבדלים זה מזה בסוגי העץ ממנו הם עשויים ביניהם: עץ איפאה, עץ טיק, עץ אורן, עץ ארז, עץ במבוק ועוד.

כל היתרונות של דק עץ

דקים מעץ מוסיפים מראה טבעי ויוקרתי בכל מקום בו הם מותקנים. הדקים מהווים יתרון אסתטי ויפה המחליף את הצורך בשתילת דשא המנפח את הוצאות המים בגינות גדולות. דקים מעץ מאפשרים הליכה נעימה עליהם בכל מזג אוויר וכשהם מותקנים מסביב לבריכת שחייה, הם אף מונעים החלקה בשל הרטיבות. דקים קלים לתחזוקה והם שומרים על המראה הטבעי שלהם לאורך שנים רבות.

תחליף אידיאלי עם יופי מקסימלי

גינות פרטיות רבות אשר בהן נשתל בעבר דשא טבעי, שינו את פניהן בשל משבר המים אשר גרם לעליית מחירים משמעותית של המים. פתרונות חדשים ויצירתיים החליפו את משטחי הדשא הנרחבים ובגינות רבות נבחר דק עץ כתחליף מושלם לחיפוי שטחים נרחבים. לדק מראה אסתטי ויוקרתי. הוא משדר חמימות טבעית. עיצוב צמחייה סביב הדק והצבת רהיטי גינה משלימים את המראה היפה של הגינה ויוצרים אווירה ייחודית. כיום, ניתן למצוא דקים עשויים עץ גם בבתי קפה ומסעדות רבות.

כל דק וסוג העץ שלו

דקים מעץ מהווים פתרון מעולה לחיפוי גינות, סביב בריכות וכן במרפסות שמש ודירות גג. יותר ויותר אנשים מתאהבים במראה הטבעי והייחודי של העץ ובוחרים להתקין דק עץ גם בתור חיפוי בתוך משרדים או בתים פרטיים. העץ הפופולרי ביותר ממנו מותקנים דקים בישראל הוא עץ אורן וזאת בשל מחירו הנוח יחסית. עץ הנחשב יוקרתי במיוחד להתקנת דקים הוא עץ האיפאה המגיע מדרום אמריקה וניחן בחוזק רב ובעמידות גבוהה בפני מזג אוויר ואף חרקים. סוגים נוספים של עץ ממנו מותקנים דקים הם עץ ארז, עץ טיק ואף במבוק.

עץ אורן

סוג הדק הפופולרי ביותר כיום המשמש לבניית דקים בישראל הוא עץ אורן פיני המשלב עלות נמוכה ונוחות הרכבה ותחזוקה. העץ נחשב עמיד במיוחד ומתאים למזג האוויר הישראלי המתאפיין בגשמים מצד אחד ומצד שני ביובש, חום ותנאי שרב.

עץ איפאה

סוג יוקרתי במיוחד המשמש לבניית דק המגיע ממדינות דרום אמריקה. עץ האיפאה מתאפיין בעמידות גבוהה וחוזק והוא משמש לתחומי הבנייה והתעשייה כמו גם לתחומי העיצוב והאומנות. העץ הוא חזק ומאסיבי ונחשב איכותי מאוד. לעץ גווני חום כהה ומראה יוקרתי במיוחד. היותו עמיד הופכת אותו לפופולרי מאוד כחיפוי סביב בריכות שחייה.

 עץ טיק

סוג עץ זה דומה לעץ האיפאה בתכונותיו. עץ הטיק גדל במדינות אסיה והוא משמש כחומר גלם בתחומים רבים. בחירה בעץ טיק יוקרתית במיוחד. צבעו נוטה לחום זהבהב והוא משווה לכל מקום בו הוא מותקן מראה ייחודי ויוקרתי.

תחזוקה של דק עץ

כל סוגי העץ המשמשים לבניית דק חייבים בייבוש מיוחד בתנור, הליך השומר על צורתו בכל תנאי מזג האוויר. כמו כן, אחת לשנה יש למרוח את הדק בשמן מיוחד היוצר שכבת מגן ואוטם אותו בפני פגעי מזג אוויר כגון גשם שוטף או שמש קופחת העלולים לפגום במראהו ולגרום לדהייה של צבעו. פעולה זו ניתן לבצע בצורה עצמית או לשכור איש מקצוע לשם כך. כשמדובר על דקים מעץ, מומלץ לפנות אל חברה מקצועית ומנוסה לצורך ייעוץ, תכנון והתקנה.

 

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן