בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ

תקופה מאתגרת פוקדת את כוכב הלכת שעליו אנו חיים. אי אפשר להתכחש לכך ששינויי האקלים כבר כאן וההשפעות ההרסניות והמדאיגות שלהם משפיעים על החיים של כולנו.

אין ספק שתופעות ההתחממות הגלובלית ושינוי האקלים הקיצוני נובעות מפעולות אנושיות. אנו אחראיים לזיהום אוויר הולך וגובר שהורס את כדור הארץ, הופך את חיינו לבלתי נסבלים ומאיים על העתיד של הדורות הבאים.

אינספור מחקרים מדעיים הוכיחו שהגורם המרכזי לבעיה היא פליטת גזי החממה ששוברת שיאים. כשאוכלוסיית העולם גדלה בקצב מהיר יותר מאי פעם, הצורך במתן פתרונות דיור להמוני אנשים באמצעות בנייה רגילה רק מחריף את בעיית זיהום האוויר ופוגע באיכות הסביבה.

הפיתרון היחיד הוא לבחור בבנייה ירוקה עם בית מעץ, צורת הבנייה הטובה ביותר לאיכות הסביבה!

כשיותר ויותר מדינות ברחבי העולם מרכזות המון משאבים ומאמצים בחיפוש מקורות אנרגייה מתחדשים ונקיים יותר שיצמצמו את פליטת הפחמן הדו – חמצני, בנייה ירוקה מאפשרת לבנות בית ידידותי לסביבה שימזער את הפגיעה בסביבה ובמשאבים הטבעיים למינימום האפשרי.

תהליך בנייה כזה ישפר את איכות האוויר בתוך המבנה ומחוצה לו ויקטין בצורה ממשית  את ההשפעה ההרסנית של הפחמן הדו חמצני על הסביבה.

למה בנייה ירוקה חיונית לשמירה על עולמנו?

בניית בית מעץ מאפשרת ליישם את כל העקרונות והדרישות של בנייה ירוקה. עץ הוא חומר גלם טבעי, מתחדש וידידותי במיוחד לסביבה.

העצים הם ה"ריאות הירוקות" של עולמנו שמאפשרים לנו לנשום בחופשיות אוויר נקי וצלול. הם קולטים מהאוויר את גז הפחמן הדו חמצני המזיק והופכים אותו לחמצן החיוני לנשימה.

הוכח באופן מדעי, שגם כשהעץ מסיים את חייו והופך לקורות ולקרשים המשמשים לבנייה, הוא עדיין מתפקד כמטהר אוויר המסנן רמות גבוהות של גזי חממה מזיקים.

אז בית מעץ ינקה את האוויר מסביבו וימנע עודף של פחמן דו חמצני שמגביר את "אפקט החממה", הפוגע באקלים כדור הארץ. בתים מעץ הם המפתח לסביבה ירוקה וברת קיימא.

כיצד צורת בנייה יכולה בכלל להשפיע על הסביבה?

כשמספר האנשים בעולם מזנק, חשוב לספק לכולם קורת גג מעל הראש. בניית כמות עצומה של מבני דיור מחומרי גלם מזהמים שאינם ידידותיים לסביבה, תוביל לעלייה ניכרת בפליטת גזי החממה, מה שיגביר את קצב שינויי האקלים ויאיץ את ההתחממות הגלובלית.

כיצד מבנים לא ירוקים משפיעים על הסביבה?

צריכה אנרגטית

לאורך כל השנה, מבנים מחומרי גלם שאינם ירוקים וברי קיימא יגרמו לבזבוז אנרגטי ניכר. חומרים כאלה מתאפיינים ביכולת בידוד גרועה, כך שעלויות החימום והקירור שלהם יהיו הרבה יותר גבוהות.

בחורף הקר, תצטרכו כמות עצומה של אנרגיה לחימום המבנה שנוטה להתקרר במהירות. המועצה האמריקנית לבנייה ירוקה קבעה כי מבנים לוקחים 41% מצריכת האנרגיה הכללית.

בארצות הברית, בתים בעלי יעילות אנרגטית נמוכה זוללים 73% מצריכת החשמל.  לעומת זאת, בית מעץ יאפשר לכם לקצץ בהוצאות החשמל שלכם.

זינוק חד ברמת גזי החממה באטמוספירה

מבנים לא ירוקים אחראיים ל-38% מפליטת הפחמן הדו חמצני. עובדה זאת מסבירה למה ההתחממות הגלובלית מורגשת ביתר שאת באזורים עירוניים המאוכלסים בצפיפות.

מפלצות הבטון והפלדה שמקיפות אותנו מכל עבר מזהמות את האוויר בעודף פחמן דו חמצני, מה שמרעיל את האוויר בערים הגדולות, מסכן את בריאותנו ומזיק לצמחים ולחיות בסביבתנו.

צריכת מים

מגזר המבנים אחראי ל-13.6% מצריכת המים השפירים. בנייה לא ירוקה מגבירה חדירת חום חיצוני למבנה, מה שמעלה באופן ניכר את צריכת המים.

החום הבלתי נסבל בתוך המבנה גורם לדיירים להתקלח לעיתים קרובות יותר, מה שמגביר את בזבוז המים.

חומר בנייה

סוג חומר הבנייה שהשתמשתם בו משחק תפקיד עצום ומשמעותי בשמירה על איכות הסביבה. מבנים קונבנציונליים מחומרים שאינם אקולוגיים וברי קיימא גורמים לזיהום אוויר גבוה ולפגיעה חמורה בסביבה.

תהליך הייצור שלהם והשימוש בהם בעת תהליך הבנייה זולל משאבים רבים, משאיר המון פסולת ומזהם את הסביבה. אפילו שינוע של חומרים כאלה למרחקים ארוכים גורם לזיהום אוויר גבוה יותר. בנייה ירוקה מקטינה את הפגיעה בסביבה.

העתיד שייך לבתים מעץ שיצילו את כוכב הלכת שלנו

במצב הנוכחי, החריגה הקטלנית ברמות גזי החממה הורסת יותר שטחים מיוערים מאשר השימוש בעץ למטרות בנייה. על מנת להפוך את המגמה המסוכנת העולם חייב לעבור לבנייה ירוקה.

זאת הדרך היחידה לעצור את הכחדת יערות הגשם וההרס הבלתי נמנע של מערכות אקולוגיות שלמות. חייבים להפנים שהשימוש בעצים למטרות בנייה לא מביא להרס יערות ודלדול העצים בעולם, אלא דווקא לחידוש, פיתוח ושימור של יערות ירוקים ופוריים.

אירועי מזג אוויר קיצוניים, אסונות טבע במימדים שלא הכרנו, והאצת תהליך המדבור נגרמים כתוצאה מההתחממות הגלובלית. אנו חייבים לעצור את התהליך ההרסני הזה לפני שהעולם מסביבנו יהפוך ללא ראוי למחייה.

אם אתם חושבים רחוק ורוצים עתיד ורוד לילדים ולנכדים שלכם, אז חשוב שתבחרו בבניית בית מעץ.

כל מי שכדור הארץ יקר לליבו חייב לקחת אחריות ולפעול לצמצום זיהום האוויר ופליטת גזי החממה. לפני שיהיה מאוחר מדי, עלינו להשקיע בבנייה ירוקה שתעשה את כל ההבדל.

נוכל לנשום בחופשיות אוויר צלול ונקי, חיים חדשים ישגשגו, יערות מוריקים ועבותים יפרחו, זרמי האוקיינוס ייתייצבו וטמפרטורת המים תחזור לרמותיה הרגילות.

השטפונות העזים והסערות האלימות שמיררו את חיינו יהפכו לנחלת העבר. כדור הארץ יהפוך למקום הרבה יותר נעים, מהנה ובריא לחיות בו.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן