פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

פרגולה או גזיבו

יש מספר אפשרויות כשזה בא לבחירת מבנה שיספק צל חיצוני שגם מוסיף יופי לעיצוב החצר האחורית. שתי האפשרויות הטובות ביותר שמציעות צל כוללות פרגולות מעץ וגזיבואים.

איזה יותר טוב למרחב שלכם?

פרגולות וגזיבואים מציעים אפשרויות דומות במרפסת או במרחב חצר אחורית. כשתשוו פרגולה וגזיבו תראו 3 ניגודים עיקריים. ההבדל הגדול ביותר הוא הצורה והנראות הכללית.

וריאציות אחרות למבנים חיצונים הם מחיר ושימוש. בחרו איזה מבנה מתאים לחצר האחורית, גינה או מרחב קהילתי על פי הסגנון, התקציב והמרחב הזמין שלכם.

מה המטרה של גזיבו?

גזיבואים קיימים כבר כמה מאות שנים והם בדרך כלל מתפקדים כמרחבי פגישה או אזורים של רוגע. כיום, לגזיבואים יש את אותו שימוש אבל הם יותר פרטיים והם בדרך כלל נבנים על מרפסות, משטחי עץ ובגינות במגורים פרטיים.

הרבה גזיבואים סטנדרטיים הם מתומנים אבל הם יכולים להיות בצורת ריבוע או מלבן. עוד שם נפוץ לסוג זה הוא פביליון. מכיוון שלגזיבואים יש גגות מכוסים לגמרי, הם מציעים הגנה משמש הקיץ הקשה ומקלט ממזג האוויר.

הצדדים של הגזיבו בדרך כלל נשארים פתוחים, עם מסילות או קירות רשת כדי להגן מחרקים. גזיבואים הם נפלאים לבעלי בתים שרוצים לבלות זמן בחוץ למרות מזג האוויר.

מה המטרה של פרגולה מעץ?

פרגולות עץ יכולות להיבנות כדי להיות יחסית פתוחות, באופן עקרוני הן מגדירות את המרחב. גם לפעמים יש להן צמח מטפס שאומן לגדול עליהן בשביל צל, או שאנשים שמים בד מעל בשביל כיסוי זמני.

זה אפשרי להגדיל את הכמות של גג שיש לפרגולה על ידי הצבת הקורות המוצלבות יותר קרוב. אמנם, זה מגדיל את העלות בכמעט 50 אחוז. לעיצובים חדשים יותר יש רפסודות על הגג כדי להציע יותר צל. אבל זה עדיין מאפשר לשמש לעבור.

בעוד שפרגולות הן פתוחות ומציעות מעט צל קבוע, לגזיבואים יש גג מוצק. זה, מספק לא רק יותר צל מפרגולה אלא גם חוסם יותר ממזג האוויר.

חומר

פרגולות וגזיבואים יכולים להיות עשויים ממספר חומרים כולל עץ, סגסוגת ברזל, וויניל ואלומיניום. החומר הנפוץ ביותר לשני המבנים הוא עץ, שהוא עמיד, ניתן לשינוי ויש לו מראה מסורתי.

מחיר

גזיבואים הם בדרך כלל יותר יקרים לבנייה מאשר פרגולות ולרוב בעלי הבתים אין את הכישורים לבנות אותם בעצמם. זה אומר שזה חשוב לשכור מומחה כדי להשלים את העבודה..

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן