בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

כך פרגולה מעץ מעלה את ערך הנכס

מה אפשר לעשות כדי להעלות את הערך של נכסי נדל"ן? איך משדרגים חלל חיצוני של בתים ודירות? מה התפקיד של פרגולה מעץ?

חלל החוץ שרשום בטאבו על שמו של נכס נדל"ן מסוים משפיע בצורה דרמטית על הערך שלו. את הדוגמא הכי טובה לכך ניתן לראות בהבדלי המחירים בין בתים פרטיים עם או בלי גינה, כמו גם בין דירות שיש או אין בהן מרפסת. עם זאת, דווקא בעלי הדירות או אנשים שמתמחים בהשקעות בנדל"ן לא תמיד מייחסים לחלל החוץ את החשיבות שמגיעה לו.

הדרך להעלות את הערך של נכסי נדל"ן היא להבליט את חלל החוץ ולשדרג אותם. בענף הנדל"ן אין מקום לטעויות כי המחירים דינאמיים והשוק מתאפיין בחוסר יציבות – אז צריך לנצל כל יתרון יחסי. בין היתר, היתרון שעומד לרשות בעלי נכסים עם חלל חוץ שרשום על שמם הוא החצר, הגינה או המרפסת.

כולם צריכים פרגולה מעץ

פרגולה מעץ יכולה לשדרג באופן מיידי את חלל החוץ של הנכס. פרגולות מתאימות לבתים פרטיים עם חצר וגינה, לדירות עם מרפסת ואפילו למשרדים, עסקים וחנויות. אם לבעל הנכס יש חלל חוץ שאינו מקורה, הפרגולה תרכז תחת קורת גג אחת את כל היתרונות שרלוונטיים עבורו.

בראש ובראשונה, פרגולה מעץ הופכת את חלל החוץ למקום שנעים לשהות בו. בעזרת הפרגולה ניתן לשלב בין היתרון הפונקציונאלי של הקירוי לבין היתרון האסתטי של העיצוב. העץ המשמש לבניית הפרגולה נראה מעולה בחצר ובגינה והוא משביח את הערך של דירות עם מרפסות.

שנית, השימוש בעץ נועד להקל על התחזוקה השוטפת של הפרגולה. כל מה שצריך לעשות הוא לוודא שימוש בעץ איכותי שמתאים לתנאי האקלים בארץ ולהקפיד על מריחה של חומרי הגנה אחת לתקופה מסוימת. מאותו רגע והלאה, הנכס זוכה לעדיפות על פני נכסים מתחרים והבעלים שלו מחזירים בקלות את ההשקעה. זו הסיבה שבגללה כולם צריכים פרגולה מעץ וכל שנותר הוא לבחור אותה בצורה נכונה.

מה הקשר בין העץ לפרגולה?

בחירת העץ תקבע בפועל איך הפרגולה תיראה וכמה הנכס יהיה שווה. הטעות הנפוצה היא לנסות לחסוך בהוצאות על ידי שימוש בעץ זול, בעוד בפועל מה שכדאי לעשות הוא להשקיע בעץ חזק ומשובח. כמו כן, מומלץ לבחור עץ שאין לו נטייה להתכופף עם הזמן ולוודא שהוא אינו רגיש לתנאי אקלים מסוימים.

את הקשר בין העץ לבין פרגולות בעיצובים שונים אפשר לראות בכל רחבי הארץ. ההבדל הוא שבדרום בוחרים עץ עמיד בפני יובש וחשיפה ממושכת לשמש, בעוד במרכז ובצפון הדגש הוא על עמידות מפני משקעים וגשם. לשם השוואה, במרכז בוחרים פרגולה מעץ שעמיד בפני לחות ואפשר גם להשוות בין סוגי עצים לפי כמות הסדקים שמעניקים לו מראה טבעי.

כך נקבע המחיר של פרגולה מעץ

כמובן שבשביל להשתמש בפרגולה על מנת להשביח את הנכס צריך לדעת כמה יעלה לבנות אותה. בפועל יש מספר פרמטרים שמשפיעים על המחיר ועל התקציב:

  • סוג העץ
  • גודל הפרגולה והמחיר של עץ למטר
  • שכיחות העץ – עצים נדירים כמו טיק או סקויה עולים יותר מעצים שכיחים כמו ארז ואורן

לבסוף, כדאי לחשב בנפרד תחזוקה שוטפת של כיסוי וגימור הפרגולה בלכה ושמן. כאן היתרון של עץ אורן הוא מחיר יחסית זול של ההקמה והתחזוקה, בעוד היתרון של עץ גושני הוא מאסיביות ועמידות לאורך זנים. אם מקבלים על בסיס השיקולים הללו את ההחלטה הנכונה, משביחים את ערך הנכס בעשרות אחוזים.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן