בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

פרגולות עץ לבתים פרטיים

למה בעלי בתים פרטיים מעדיפים לבנות בעץ? מה היתרונות של פרגולה? איך בוחרים פרגולה לחצר, לגינה או למרפסת?

המאפיין הבולט ביותר של בית פרטי בהשוואה לדירת מגורים בבניין משותף היא כמובן החצר. ברוב הבתים הפרטיים יש חצר, גינה או מרפסת ובחלק מהמקומות ניתן גם למצוא שילוב בין חללי חוץ ובהם מתחם חניה או אזורי ישיבה מסודרים. עם זאת, הדרך היחידה לנצל את החלק החיצוני של הבית הפרטי היא באמצעות פתרון קירוי.

פרגולה היא פתרון קירוי שכיח שזוכה להצלחה פנומנלית בישראל. הסיבה לכך קשורה בראש ובראשונה לתנאי מזג האוויר בארץ, כמו גם ליתרונות של פרגולות עץ בהשוואה לאלטרנטיבות. מעבר לכך, פרגולה יכולה לשדרג את הבית הפרטי ומשתלם להשקיע בה.

היתרונות של פרגולות עץ

עץ הוא חומר גלם שמשמש לבניה ומיועד גם להקמת פרגולות. על אף עמידות גבוהה, המחיר של העץ אטרקטיבי וקל לנקות ולעבוד איתו. המשמעות בפועל היא שניתן לעצב פרגולות עץ בהתאם לצרכי הלקוחות ובהתאמה אישית למאפיינים של בתים פרטיים – בין אם מבחינה אדריכלית, אסתטית או דקורטיבית.

מלבד האמור לעיל, פרגולות עץ מתכתבות עם הרצון של בעלי בתים פרטיים לשמור על איכות הסביבה. הפרגולות עמידות לאורך זמן מפני בלאי והשימוש בקורות עץ טובות עולה בקנה אחד עם הרצון לחסוך בהוצאות תחזוקה. כמו כן, העץ הוא לדעת רבים החומר המתאים ביותר לבניית פרגולה בחצר, בגינה או במרפסת של בית פרטי.

הבדלים בין סוגי פרגולות

הגמישות בעבודה עם עץ באה לידי ביטוי בחומרים שבהם בוחרים להשתמש על מנת לבנות פרגולות לבתים פרטיים. ראשית, אפשר לזהות הבדלים בין סוגי פרגולות לפי העץ עצמו. כאן למשל בולטים הבדלים בין עץ גושני ועץ טיק, כמו גם בין סוגים שכיחים של עץ אורן, עץ סקויה ועץ ארז. לכל סוג של עץ מאפיינים אחרים שמשפיעים בסופו של דבר על הנראות של הפרגולה ועל העמידות שלה.

שנית, ההבדלים בין הפרגולות נקבעים גם לפי התשתית שעליה בונים אותן. בחצר מרוצפת צריך לדאוג לקיבוע של הפרגולה לקירות תומכים, בעוד בחצר עם חול אפשר לקבע אותה ישירות לקרקע ולחפור עבורה תשתית ייעודית. בכל מקרה, בדיקה מראש של התשתית היא תנאי לחיסכון בזמן ובהוצאות גם בבניית הפרגולה וגם בתחזוקה שוטפת.

בחירת פרגולות עץ לחצר ולגינה

כאשר בוחרים פרגולה לחצר או לגינה צריך להחליט האם למקם אותה בנפרד מהבית הפרטי. אפשרות אחת היא להקדיש לפרגולה אזור משל עצמה, כמו למשל לצד הצמחייה – או במקביל לבריכה. אפשרות אחרת היא ליצור מצב שבו הפרגולה ממשיכה את הבית ומייצרת קירוי במעבר שבין הסלון או המטבח לבין הגינה והחצר.

בחירת פרגולה למרפסת

לשם השוואה, בעת בחירת פרגולה למרפסת השיקולים יהיו אחרים. כאן בדרך כלל אי אפשר להקדיש לפרגולה אזור נפרד, כי המרפסת נוטה להיות קטנה ומוגבלת יותר מאשר החצר. חוץ מזה, חייבים לוודא ניקוז יעיל של מי גשמים ולדאוג שהפרגולה לא תסתיר את המרזב. כמו כן, עץ גושני פחות יתאים למרפסת כי הוא עבה, מאסיבי ומגיע לאורכים גבוהים – לעומת עץ אורן שנפוץ גם בבניית דקים.

על פרגולות לא מתפשרים

במדינה עם אקלים חם וים תיכוני כמו ישראל, אין מקום לפשרות כאשר בוחרים פרגולות עץ. כדאי להשקיע לפחות כמה ימים בהשוואה בין סוגי הפרגולות ורצוי לתת מלכתחילה עדיפות לעץ חזק, איכותי ומשובח. לבסוף, כל שנותר הוא לתחזק את הפרגולה עם חומרים להגנה על העץ מפני שחיקה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן