פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

התקנת או תיקון גג רעפים

מהן האפשרויות העומדות לפנייך בעיצוב גג רעפים? כיצד ומתי מתבצעת עבודת התחזוקה של הגג? כיצד יש לנהוג אם יש על הרעפים מערכת סולארית?

בניית גג רעפים מתבצעת על ידי בעלי מקצוע אשר הוכשרו בתחום ולאחר תכנון הנדסי מקדים. התפקיד שלך הוא לעבוד עם המתכנן, לבקש בקשות עיצוביות ולאחר אישור התכנון הראשוני, המהנדס יצטרך לעבור על התוכניות ובעל המקצוע יהפוך את התכנון למציאות.

עיצוב גגות רעפים

מבחינת העיצוב, ניתן לבצע גגות רעפים יפים מאד. ישנם גגות סטנדרטיים, בצבע אדום קלאסי והם נראים מצוין וישנם גגות אשר המבנה שלהם מורכב יותר והצבעים שלהם מגוונים. בשלב התכנון, העיצוב ובחינת הצבעים, יהיה לך ברור כי האפשרויות העומדות לפנייך רבות.

גם לאחר שכבר נבחר התכנון העיצובי, תהיה לך אפשרות להחליט איזה צבע רעפים מוצא חן בעינייך וכדאי להגיע לשלב זה עם ראש פתוח ולנסות לשלב בין הפריטים השונים של הבית: צבע החלונות, הטיח והגג.

טיפים חשובים לשלב הבניה

תהליך בניית בית הוא תהליך שדורש עבודה מול מגוון רחב של בעלי מקצוע. עלייך לשים לב כי בעל המקצוע שמבצע את העבודה הוכשר לעשות זאת, שהוא יכול לעבוד בגובה (כלומר עבר הכשרה ספציפית לכך), שיש לו ביטוח וניסיון.

באפשרותך לבקש לראות עבודות קודמות של בעל המקצוע ולעבוד מול חברה מסודרת. החברה או הקבלן ייקחו אחריות על העבודה וידאגו שיגיע אלייך עובד שמכיר את הדרישות שלך. הצבת רעפים היא אינה עבודה שכל אחד יכול לעשות ונדרשת לכך התמחות ספציפית.

טיפים חשובים לתחזוקה נכונה של הרעפים

אם יש לך גג רעפים חשוב להקפיד על תחזוקה נכונה שלו. אין לחכות לרגע בו אחד הרעפים יזוז או חמור יותר, יעוף מהגג. יש לבחון אחת לתקופה את הגג ומומלצת מדי שנתיים להזמין בעל מקצוע כדי שיעלה למעלה ויבדוק כי כל רעף נמצא במקומו.

קל יותר לבצע עבודת תחזוקה שוטפת על פני תיקון של הגג. הבדיקה לא אמורה להימשך זמן רב והיא תאפשר לך לישון בשקט עם ידיעה שהגג שלך במצב מצוין. כמו כן, בעל המקצוע יוכל לעבור על הרעפים השונים, לנקות אותם, לבדוק כי אין קנים שמסתתרים בתוכם, לנקות את המרזבים ולבצע עבודת צביעה של העץ או בחינת הקונסטרוקציה של הגג.

גג רעפים עם מערכת סולארית

לעתים יש על גגות רעפים מערכת סולארית. במקרה זה בדיקת הרעפים תבטיח לא רק את התקינות שלהם אלא גם את התקינות של המערכת הסולארית ואת היציבות שלה. כיוון שהמערכת נשענת על רעפים, כל בעיה ותנודה יכולה להשפיע עליה וכך גם על היעילות שלה.

בעל מקצוע אשר עולה על הגג יוכל לבצע גם ניקיון של המערכת, אך יש לוודא מראש כי הוא מכיר את העבודה הנדרשת ממנו. ניקיון המערכת הסולארית יכול לשפר את התפוקה ממנה אך הוא יתבצע רק על ידי איש מקצוע שמבין את הדרישות ושיכול לעבוד בגובה.

תיקון הרעפים

במידה ויש צורך לבצע תיקון של הגג יש לבחון בשלב הראשון את העבודה הנדרשת. לא כל תיקון אומר שיש להחליף את הגג כולו. אם יש לך גג רעפים ישן במיוחד, ייתכן ובעל המקצוע ימליץ לך בחום להחליף את הרעפים לחדשים. הרעפים המיוצרים היום הם איכותיים יותר ואפשר לראות פחות מצבים של שבירה.

במידה ומתבצע תיקון של הגג יש להתייחס גם אל הקונסטרוקציה ולשפר את זו הקיימת. כמובן, כל זאת בתכנון מקדים ותיאום מולך כאשר חשוב שבעל המקצוע יסביר לך מה עומד להשתנות ולמה עלייך לצפות.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן