בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ, בתי עץ לוגים, בתים מוכנים, תוספת בניה מעץ, בתי עץ סקנדינבים, בניית וילה מעץ, בניה קלה עלויות, מבנה עץ למגורים

כל מה שחשוב לדעת על תיקון גגות רעפים

מתי יש לבצע תיקון גגות רעפים? מיהם בעלי המקצוע אשר יכולים לבצע את העבודה? מהם הגורמים המשפיעים על מחיר התיקון?

גג הרעפים יכול להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. עם זאת, ישנם גורמים שונים אשר יכולים להוביל להזמנת תיקון גגות רעפים. לעתים תיקון הגג יהיה מינימלי, של חלק אחד בלבד בגג ולעתים יהיה צורך להחליף את כל הגג. חשוב מאד לבחור בעל מקצוע אשר יוכל לבצע את העבודה הנדרשת בלבד ושהתוצאה תשמש אותך למשך שנים רבות.

תנודה של רעף אחד יכולה לפגוע בגג כולו

נקודה חשובה שיש להכיר ולשים לב אליה היא הפגיעה בגג. לעתים, הסיבה להזמין בעל מקצוע היא תזוזה של רעף אחד בלבד. עם זאת, יש אנשים אשר חושבים כי אין כל צורך לקרוא לבעל המקצוע כל עוד אין נזק שנראה לעין.

בפועל, תיקון גגות רעפים יכול להיות מינימלי ואם נראתה תזוזה (או נשמעה תזוזה) כדאי לבדוק במה מדובר. רעף אינו יציב יכול להגיע לקרקע, מה שיכול להוות מפגע לא רק לגג אלא גם לעוברי אורח. כמו כן, רעף אחד שאינו נמצא במקום יכול להשפיע על הגג כולו ולהוביל לתזוזה של אלו שסביבו.

רק בעלי מקצוע יכולים לבצע תיקון גגות רעפים

ישנם שלל בעלי מקצוע אשר התפקיד שלהם הוא לסייע לך לחיות בבית תקני. בוני גגות ומתקני גגות הם בעלי מקצוע שעברו הסמכה לעבוד בתחום. עליהם להסתכל על התוכניות ההנדסיות, להצליח להבין בשטח מה הבעיה ובהתאם להתייחס אליה ולהתחיל את התיקון.

חשוב לציין כי פעמים רבות ניתן להימנע מהחלפה של הגג כולו. תיקון גגות רעפים יכול להיות מקומי ולהתבצע במהרה, כל עוד הוא מתבצע על ידי איש מקצוע בעל תעודה וניסיון בתחום.

מחיר התיקון

המחיר של התיקון יכול להיות מושפע ממספר מרכיבים ולכן יש לקבל הצעת מחיר באופן פרטני.

  • מורכבות התיקון – חשוב להבין כי תיקון גגות רעפים יכול להתבצע בדרכים שונות וזאת על פי הצורך. לעתים יש צורך להחליף רעף אחד בלבד (או מספר רעפים) אך לעתים יש צורך לבצע תיקון של הקונסטרוקציה. ככל שהעבודה מורכבת יותר כך המחיר עשוי לעלות.
  • גובה העבודה – ככל שהגישה למקום מסורבלת יותר כך המחיר עשוי לעלות. ישנם גגות רעפים אשר ניתן להגיע אליהם בקלות עם סולם ואז גם אם יש צורך להעביר חומרים הפעולה פשוטה יחסית. לעומת זאת, אם קשה להגיע לאזור, יהיה צורך לפעמים בכלים מיוחדים ואף מנוף לצורך ביצוע העבודה, מה שעשוי לייקר אותה.
  • עלות החומרים – ככל שהעבודה מורכבת יותר העלות עבור החומרים עשויה להיות גם היא יקרה יותר. על מנת להעריך אילו חומרים ידרשו ומה תהיה העלות שלהם, יש צורך בהערכה ספציפית של הגג.
  • ניקיון – בעלי מקצוע טובים ידאגו להשאיר את המקום נקי אחריהם. לעתים ההמלצה תהיה לנקות את הגג כיוון שישנו לכלוך שעלול להזיק לו. יש לשים לב כי בעל המקצוע אינו משליך את הפסולת ודואג שהעבודה תהיה נקיה. המחיר צריך להיות כלול בעבודה, אך יהיו בעלי מקצוע שיבקשו תוספת בעבור הניקיון.

ביטוח של בעל המקצוע

נקודה חשובה שיש לשים לב אליה לפני תחילת העבודה היא הביטוח של בעל המקצוע. עלייך לוודא כי מי שמגיע אלייך לבצע את העבודה מחזיק לא רק בהסמכה בתחום אלא שיש לו ביטוח. הדרך הטובה ביותר מבחינתך לדאוג לכך היא לכתוב בחוזה העבודה כי בעל המקצוע מחזיק גם בביטוח מתאים.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן