בית מעץ, בית עץ, בתים מעץ, בתי עץ, בנייה מעץ, בנייה קלה, בנייה מעץ, בנייה ירוקה, בניית בית מעץ, בניית בתים מעץ, בניית בית עץ, בניית בתי עץ

שלושת חומרי הבנייה הנפוצים והשכיחים ביותר כיום הם בטון, פלדה וקורות עץ. לכל אחד מחומרי הגלם האלה יש מעלות ופגמים שחשוב להכיר.

כל יצרן של אחד מהחומרים האלה או קבלן המתמחה בבנייה באמצעותו יעשה הכל על מנת לשכנע אתכם שחומר הגלם שהוא מציע הוא הטוב והאיכותי ביותר.

לשם כך, הם לא יהססו לסלף עובדות ולעוות את  המציאות כשנוח להם.

על מנת שלא תפלו בפח של אנשי שיווק ערמומיים וממולחים, הגיע הזמן לשים סוף לכל השקרים וההמצאות אודות חומרי הבנייה האלה.

אם תכירו לעומק את היכולות והתכונות האמיתיות שלהם, אז תוכלו להשוות בין שלושת החומרים ולבחור באופן מודע ומחושב בחומר המתאים והנכון ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

במאמר הזה, נוכיח לכם שלא צריך להירתע מבתים מעץ. מבחינת חוזק, יציבות ועמידות הם לא נופלים ממבנים העשויים מפלדה. בניגוד לכל מה שחשבתם עד עכשיו, בניית בית מעץ אמינה ובטוחה יותר מבנייה מפלדה.

אם אתם מפקפקים בנכונות הקביעה הזאת ובטוחים שהיא תלושה מהמציאות, לפניכם עשר סיבות שישכנעו אתכם אחרת:

#1 יכולת לשאת משקל רב.

תאמינו או לא, אבל מבנה מעץ יכול לשאת משקל רב יותר ממבנה דומה העשוי מפלדה מחוזקת.

#2 עמידות לאורך זמן בפני שחיקה.

עץ הוא חומר אמין יותר מפלדה עבור שלדת אופניים. שורה ארוכה של מחקרים מקיפים שנערכו על ידי יצרני אופניים מובילים הוכיחו כי שלדה מעץ סופגת זעזועים בצורה טובה יותר משלדת פלדה.

בניגוד לדימוי הנפוץ, מסגרת מפלדה היא הרבה יותר שבירה ונוטה להתפורר ולהתבלות לאחר שימוש ממושך.

#3 עמידות לתקופה ארוכה במיוחד.

מבנה מעץ ישרת אתכם בנאמנות עשרות שנים. גם לאחר זמן רב הוא נראה כמו חדש ולא נותן לפגעי הזמן, מזג האוויר והסביבה להשפיע על חזותו.

מלבד סוגי עץ טבעיים המצטיינים בחוזק ובקשיחות שלהם, קיימות גם שיטות עיבוד מתקדמות המאפשרות ליצור עץ תעשייתי חזק כמו פלדה.

אם חשבתם שעץ מתאים רק לבקתה רעועה או סככה זמנית, אז כיום אפשר לבנות מעץ שעבר עיבוד מיוחד גורד שחקים יציב ובטוח.

#4 חסינות בפני אש.

העץ המשמש לבניית מבני מגורים עובר טיפול מיוחד בחומרי מעכבי בעירה שהופכים אותו למוגן ובטוח בפני שרפות. המסקנה החפוזה שבתי עץ אינם בטוחים בפני אש כמו מבנים מחומרים אחרים כלל אינה עומדת במבחן המציאות.

במקרה של דליקה חזקה המתפשטת במהירות, מבנה מפלדה יקרוס באופן בלתי נמנע, בעוד שבניגוד לדעה הרווחת, מבנה  מעץ איכותי ימשיך לעמוד על תילו.

#5 יציבות ובטיחות.

בניסויים שנערכו לאחרונה נבדקה עמידות בפני רעידות אדמה של מבני עץ ופלדה. המסקנות המפתיעות היו כי מבנים העשויים מעץ הוכיחו את עצמם כיציבים יותר בפני זעזועים והראו עמידות מבנית מרשימה. כך שבתים מעץ לא יקרסו תחת לחצים המופעלים בעת רעידת אדמה עוצמתית. מדובר במקום בטוח לגמרי לשהות ולהתגורר בו, אפילו יותר ממבנה בעל שלד פלדה.

#6 מהירות הבנייה.

מהבחינה הזאת לעץ אין מתחרים. מהירות ההרכבה וההתקנה של קירות עץ למבנה מגורים עולה על זאת של שלדת פלדה. מעבר לכך, התהליך יהיה מלווה בפחות רעש ופסולת.

#7 חומר מתחדש הניתן למחזור.

כשהמודעות לבנייה ירוקה ואקולוגית שוברת שיאים, חשוב לבחור בחומרים ידידותיים לסביבה שאינם זוללים משאבים קיימים וניתנים לשימוש חוזר.

מההיבט הזה, גם העץ וגם הפלדה הם חומרים ברי קיימא, והעץ הוא חומר נוח ופשוט למחזור לפחות כמו הפלדה ואף יותר.

#8 זמינות בדרגות קשיחות שונות.

קיים היצע רחב של סוגי עץ ופלדה שונים בעלי מגוון תכונות ואיכויות המתאימות לשימושים שונים.  בדיוק כמו שיש עץ שברירי שאינו מצטיין בחוזק וקשיחות יוצאי דופן, כך ניתן למצוא פלדה שמתפוררת בקלות.

העץ הוא חומר טבעי בעל הגנה מצוינת בפני מזיקים, תנאי מזג אוויר משתנים ורעש חיצוני. חשוב לקחת בחשבון שסוגי עץ מסוימים המשמשים לבנייה עמידים בפני מים ולחות, בניגוד לפלדה שיכולה להחליד בעת כל חשיפה ממושכת למים.

#9 עמידה בלחצים.

מספר קבלנים אמריקאים בדקו את העמידות בפני לחצים ומשקל רב של עץ ופלדה. המסקנות הוכיחו שהעץ עדיף מהבחינה הזאת ויכול לעמוד בלחצים רבים יותר המופעלים עליו מבלי לקרוס ולהתמוטט.

#10 מסגרות תמיכה וחיזוק.

פלדה ועץ הם חומרים פופולריים לחיזוק ותיחום קירות ותקרות ומשמשים כמסגרות לדלתות וחלונות וכחומרי קירוי וחיפוי בתחום האינסטלציה. שני חומרי הגלם מאפשרים שימוש גמיש, נוח ויעיל במיוחד. מבחינת עלות, שימוש בעץ הוא זול יותר לעומת פלדה.

בשורה התחתונה, הפופולריות של בתים מעץ הולכת וגוברת בזמן האחרון. יותר ויותר קבלנים ומהנדסים מגלים מחדש את שלל היתרונות והמעלות של חומר הגלם הנפלא הזה.

בעוד שהאדם הממוצע בטוח שפלדה היא הרבה יותר חזקה וקשיחה מעץ, בעלי המקצוע המנוסים ומביני העניין כבר מזמן הפריכו את המיתוס הנפוץ הזה והבינו שעץ הוא חומר הגלם המושלם לבנייה עירונית ירוקה.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן