פרגולה מעץ, פרגולות מעץ, פרגולה לבנה, פרגולה לגינה, פרגולה למרפסת, פרגולות מעץ, פרגולות עץ, פרגולת עץ

איך לתחזק פרגולה מעץ?

פרגולה מעץ יכולה להיות דרך מעולה להפחית את הכמות של השמש על פני השטח של מרפסת העץ שלכם. היא יכולה להציע מקלט מהשמש החונקת בימים חמים במיוחד בלי לסגור לגמרי את המרפסת.

פרגולה גם יכולה לתת צל לגינה, לג'קוזי ועוד. כמו כל משטח עץ חיצוני, פרגולה צריכה להיות מוגנת עם גימור כדי להגביר את המראה שלה ותוחלת החיים. גימור איכותי של פרגולת עץ יעזור לשמור עליה לאורך שנים.

כדי לגמר פרגולת עץ, קודם כל צריך לנקות אותה עם מברשת צחצוח או שטיפה בלחץ גבוה. אם העץ הוא רק טיפה מלוכך ואפור, אפשר להשתמש במנקה עץ כדי לשחרר כל מיני לכלוכים בשטיפה.

אמנם, אם כתם עץ ישן נוכח, אפשר להשתמש במנקה כתמי מרפסות. זה לא רק ישחרר לכלוכים טבעיים כמו מנקה עץ אלה גם ירכך וישבור גימור ישן ככה שיהיה אפשר לשטוף אותו משטח העץ.

משטח עץ נקי הוא המפתח לגימור מחדש שיחזיק לזמן רב.

שטפו את הפרגולה מעץ

ברגע ששמתם את המנקה בצורה תקינה וניקיתם את כל האדמה והלכלוך, אז שטפו את המי שטיפה עם צינור. בחנו את הפרגולה בזהירות כדי לראות אם האזורים צריכים תשומת לב מיוחדת. אפשר לחזור על הפעולה במקרה הצורך.

תקנו חלקים שבורים

גם עם הדאגה הגבוהה ביותר לפרגולה לגינה שלכם, דברים בלתי צפויים עלולים לקרות שיזיקו למבנה שלה. מזג אוויר קיצוני יכול לשבור עץ ורוחות חזקות יכולות לרסק אותה וחלק מהמבנה יכול להיפגע כתוצאה מנזק לא צפוי.

מה שיהיה המקרה, אתם צריכים לתקן או להחליף את החלק שניזוק כמה שיותר מוקדם. במקרה אחר, גם יותר נזק יכול לקרות כששאר המבנה מקבל את הנטל של שאר האזורים הניזוקים.

שימו לב לאזורי בישול בפרגולה

אם אתם מבשלים מתחת לפרגולה שלכם, שימו לב טוב מאוד לכל האזורים שאתם ממקמים בהם את הגריל או המצלה. אתם תבחינו בשפיכות והתזות שנוצרים. אתם אולי תצטרכו לקנות מנקה שמן כמו סודה לאפייה, סבון כלים מרוכז או שמן לימון.

אבל חוץ מזה כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת מברשת מתכת ולהבריש. הסתכלו מעל האזור שבהם הגריל או הכיריים ישובים ואולי תבחינו בלכלוך בתקרה כתוצאה מעשן.

אתם יכולים להשתמש באותם חומרי ניקוי כמו קודם כדי לקרצף כתמים ולהשאיר את אזור הסעודה שלכם נוצץ, מבריק ונפלא.

צביעת פרגולה מעץ

הקיץ בארץ והחום הרב יכול להרוס ריהוט חיצוני כולל פרגולות עץ. אחת מהתרופות הטובות ביותר הן צבע חסין חום איכותי. צביעה מחדש של הפרגולה עם צבע חסין לא רק ישפר את היופי שלה אלא גם יאריך את החיים שלה.

שמרו על הפרגולה שלכם במצב מצוין, נקו אותה באופן סדיר ובצעו תיקונים שצריך באופן מיידי והאזור מחייה החיצוני שלכם ישרת אתכם במשך שנים ושנים.

Share this post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן